Достапни линкови

Тропската бура Исак премина во ураган


Американскиот Национален центар за урагани соопшти дека тропска бура Исак премина во прва категорија ураган и сега се приближува кон северниот дел на Мексиканскиот Залив. Брзината на ветерот достигнува 120 километи на час. Претходно американскиот претседател Барак Обама ги предупреди жителите на Мексиканскиот Залив дека постои ризик од поплави и ги охрабри луѓето да се евакуираат.
XS
SM
MD
LG