Достапни линкови

Илјаз Халими нов претседател на Централното Собрание на ДПА


Претседателот на ДПА Мендух Тачи.
Илјаз Халими е избран за нов претседател на Централното Собрание на ДПА. Овој вонреден избор следи откако на 15 овој месец почина досегашниот претседател на Централното Собрание и почесен претседател на ДПА Арбен Џафери.
Околу партиските активности по најавите деке се можни и предвремени парламентарни избори, претседателот на ДПА, Мендух Тачи изјави дека продолжуваат да работат и оти се подготвуваат за локални избори. Според него, очигледно е дека партиите на власт веќе се договорени за предвремени парламентарни избори.
XS
SM
MD
LG