Достапни линкови

Пушењето марихуана нездраво за младите


Оние што пушат марихуана пред да наполнат 18 години би можело трајно да си го расипат здравјето. Ова се наведува во најновата британско американска студија во која се прецизира дека младите на таа возраст кои редовно употребуваат марихуана го оштетуваат мозокот, односно ќе имаат проблеми со памтењето. Тоа се образлужува со фактот што мозокот на тинејџерите се уште се развива, за разлика од оној кај возрасните.
XS
SM
MD
LG