Достапни линкови

Се шири пожарот во најголемата рафинерија во Венецуела


Рафинеријата Амуај во Венецуела
Пожарот во најголемата рафинерија во Венецуела Амуај кој пред три дена беше предизвикан од експлозија, продолжува да се шири откако го зафати и третиот резервоар со гориво. Министерот за енергетика Рафаел Рамирез соопшти дека не може да се каже кога би можело да се очекува гаснење на пожарот. Во експлозијата најмалку 40 лица загинале, додека 150 други биле ранети.
XS
SM
MD
LG