Достапни линкови

Експлозија на бомба во Атина


Изутрината експлодирала рачно направена бомба пред Националната банка на Грција во Атина, соопшти полицијата, наведувајќи дека биле искршени неколку прозорци на банката и оштетени четири автомобили. Засега никој не ја презел одговорноста за експлозијата. Ваквите напади зачестија во последниве години, откако земјата западна во рецесија.
XS
SM
MD
LG