Достапни линкови

Две тибетански момчиња се самозапалиле


Сичуан
Две тибетански момчиња се самозаплиле пред еден манастир во провинцијата Сичуан, во југозападна Кина, јави групата за правата на тибетанците „Слободен Тибет“ со седиште во Лондон. Се наведува дека во изминатиов период се зголеми бројот на вакви случаи како протест против ригорозната кинеска политика во Тибет.
XS
SM
MD
LG