Достапни линкови

Православните верници ја празнуваат Богородица


Денеска православните верници го одбележуваат празникот Успение на Пресвета Богородица, по кој повод се организира божествената литургија во истоимениот манастир на Матка. Со литургијата ќе чиночалствува Архиепископот Охридски и Македонски г.г. Стефан. На настанот ќе присуствува Претседателот на Република Македонија Ѓорге Иванов.
XS
SM
MD
LG