Достапни линкови

Одбиено барањето на Караџиќ за ново судење


Обвинителството на Хашкиот трибунал го одби барањето на поранешниот претседател на Република Српска, Радован Караџиќ за ново судење. Караџиќ го образложи барањето тврдејки дека сегашното судење е неправедно поради бројните пропусти на Обвинителството да ги објави доказните материјали. Хашкото обвинителство соопшти дека сегашниот судски процес против Караџиќ е праведен и дека истиот треба да продолжи.
XS
SM
MD
LG