Достапни линкови

Ново поскапување на горивата


Бензините од ноќеска на полноќ поскапуваат за 2,5, а дизел горивата за 1,5 денари по литар, одлучи денеска Регулаторната комисија за енергетика.
Со одлуката на Регулаторна се зголемува и малопродажната цена на мазутот.
Од Комисијата како причина за зголемувањето на малопродажните цени на нафтените деривати ги посочуваат повисоката просечната цена на суровата нафта во изминатите две недели и понискиот курс на доларот во однос на денарот.
XS
SM
MD
LG