Достапни линкови

Северно-корејскиот лидер се закани со масовна контра-офанзива


Лидерот на Северна Кореја Ким Џонг Ун изјави дека доколку непријателите истрелаат и само една граната врз нивната територија, северно-корејската армија жестоко ќе одговори и ќе започне контра-офанзива за остварување на национална реунификација. Тој додаде дека и наредил на армијата да изготви план за остварување на таа цел. Ким Џонг Ун ова го истакнал во говорот на еден воен собир, објавен денеска на државната телевизија.
XS
SM
MD
LG