Достапни линкови

Тропската бура Исак се приближува до Флорида


Флорида
Тропската бура Исак се приближи до Флорида со пороен дожд и силни ветрови. Стотици летови и бродски пловидби се откажани, силните ветрови веќе предизвикаа прекини на напојувањето со струја. Покрај Флорида и Лузијана, Мисисипи и Алабама прогласија вонредна состојба. Метеоролозите предупредуваа дека бурата Исак како се приближува до копното може да премине во Ураган.
Невремето до сега предизвика хаос на Карибите, во Хаити загинаа 6 луѓе а во Куба предизвика големи поплави. Републиската партија го откажа почетокот на националната конвенција на Мит Ромни во Флорида поради невремето и поплавите.
XS
SM
MD
LG