Достапни линкови

Либиски министер си поднесе оставка поради критика


Формирањето на новиот Национален совет на Либија
Либискиот министер за внатрешни работи Фавзи Абдул Ал денеска си поднесе оставка поради критиките за начинот на кој безбедонсните сили се справиле со порастот на насилство во земјата. Тој беше критикуван не преземал доволно мерки за да ги спречи нападите врз верките храмови и џамии. Оставката следуваше веднаш по итно свиканиот состанок на новоизбраниот Национален Совет.
XS
SM
MD
LG