Достапни линкови

Македонија и денеска во портокалова фаза


Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло.Температурата ќе се движи од 34 до 42 степени. Во Скопје слично време, со температура до 40 степени.
Вредноста на УВ-индексот ќе изнесува 8.
Македонија и во текот на денешниот ден ќе биде зафатена со топлотен бран од портокалова фаза. Од надлежните инстутуции ги повторуваа препораките до граѓаните да не се излегуваат во најтополото и до работодавачите да се избегнува работа на отворено во најтоплиот период од денот, меѓу 11 и 17 часот.
XS
SM
MD
LG