Достапни линкови

Оружени напади во Ирак


Најмалку тројца луѓе загинаа при одделни престрелки во ирачкиот град Мосул. При еден од нападите, вооружени лица отвориле огран врз полициски контролен пункт, при што загинале еден полицаец и цивил..Во вториот инцидент градскиот советник Ибрахим Унис бил застрелан пред својот дом. При оснататите напади ранети се четворица ирачки војници вклучувајќи и полковник.
XS
SM
MD
LG