Достапни линкови

Шеќеринска: Груевски и Ахмети намерно создаваат политичка криза


Груевски и Ахмети глумат те кавга, те смирување, и со тоа намерно ја буткаат државата во политичка криза со цел да побегнат од одговорноста за вистинските проблеми на граѓаните, изјави денеска во Ресен потпретседателката на СДСМ Радмила Шеќеринска. Таа зборувајќи за актуелната состојба во земјава додаде дека спасот на ВМРО ДПМНЕ и ДУИ од новиот бран поскапувања на се и сешто, е заканата со избори. Шеќеринска истакна дека владеачката коалиција е подготвена да се пазари за се само да ја зачува власта, а СДСМ не сака да се меша во нивните игри.
XS
SM
MD
LG