Достапни линкови

Расте бројот на загинати во Венецуела


Илустрација
Најмалку 19 луѓе загинаа а над 50 се повредени при експлозија на рафинарија за нафта во Венецуела изјави гувернерката Стела Луго. Меѓу загинатите има и 10 годишно момче. Таа додаде пожарот кој настанал по експлозијата е локализиран и дека засега нема опасност од нова експлозија. Министерот за нафта Рафале Рамирес изјави дека до експлозијата дошло откако протекол гас кој се запалил.
XS
SM
MD
LG