Достапни линкови

Турската авијација бомбардирала курдски села во северен Ирак


Турски воени авиони бомбардирале села во северен Ирак, каде што има кампови на бунтовници од Курдската работничка партија, јавуваат новинските агенции повикувајќи се на бунтовнички извори. Според истот извор за сега нема повредени. Бомбардирани се села на 115 км. северно од Сулејманија, втор град во автономниот ирачки Курдистан.
XS
SM
MD
LG