Достапни линкови

Кризата привршува, Груевски и Ахмети седнаа на маса


Прмиерот Никола Груевски и лидерот на ДУИ Али Ахмети синоќа имале состанок, јавуваат македонските медиуми повикувајќи се на партиски извори.
Состанокот синоќа траел два часа. Причината за средбата е потресот во владината коалиција што настана по Слупчане и поднесувањето на предлог - Законот за бранителите, што го изработи ВМРО-ДПМНЕ.
Се очекува вечерва да се оддржи седница на Извршниот комитет на ВМРО ДПМНЕ, пред утрешниот Централен комитет што ќе се одржи во Скопје, а ќе заседаваат и партиските органи на ДУИ.
XS
SM
MD
LG