Достапни линкови

Убиен е лидер на пакистанските Талибанци


Американските воени сили во Авганистан соопштија дека е убиен еден од лидерите на пакистанските Талибанци при воздушен напад. Нападот бил извршен во петокот во источната авганистанска провинција Кунар. При нападот загинале 12 милитанти за кои локалните власти соопштија дека се Талибанци од соседниот Пакистан.
XS
SM
MD
LG