Достапни линкови

Учесниците на Струшките вечери на поезијата на прием кај Иванов


Претседателот Ѓорге Иванов на почетокот на Охридски пливачки маратон во Охрид, Македонија.
Претседателот Ѓорге Ивнов денеска во вилата „Билјана“ во Охрид ќе ги пречека учесниците и организаторите на 51-то издание на Струшките вечери на поезијата.
Годинава на престижната меѓународна поетска манифестација учествуваат педесетина поети од триесетина земји од светот.
Претседателот ќе присуствува и на настанот во катедралната црква „Св. Софија“ каде ќе биде претставено творештвото на овогодинашниот добитник на Златниот венец, Монгани Вали Сероте од Јужна Африка.
XS
SM
MD
LG