Достапни линкови

Премиерот Груевски во посета на Република Српска


Претседателот на Владата на Македонија Никола Груевски
Претседателот на Владата на Македонија Никола Груевски денеска ќе престојува во еднодневна посета на Бања Лука, Република Српска. Во рамките на посетата, како што соопшти неговиот кабинет, премиерот Груевски ќе има средби со претседателот на Република Српска Милорад Додик и со премиерот Александар Џомбиќ. Премиерот Груевски ќе присуствува на потпишувањето на Договорот за изработка на проект и изградба на дел од автопатот Бања Лука - Добој, меѓу ЈП „Аутопутеви Републике Српске“ и конзорциумот составен од АД Гранит од Скопје и Интеграл Инжињеринг од Лакташи.
XS
SM
MD
LG