Достапни линкови

Убиени уште 5-мина курдски бунтовници во Турција


Уште 5-мина курдски бунтовници биле убиени во судирите со турските бунтовници во јужна Турција. Турски безбедносни претставници изјавија дека курдските бунтовници нападнале полициска станица владини канцеларии областа Семдинли, во близина на границата со Ирак и со Иран. Вчера во истиот регион, бунтовниците нападнале два воени пункта.
XS
SM
MD
LG