Достапни линкови

Забранета продажбата на одделни уреди на Самсунг и Епл во Јужна Кореја


Судот во Јужна Кореја донесе одлука дека ривалските фирми Apple и Samsung меѓусебно ги прекршуваат патентите во правење на своите мобилни уреди. Судот, исто така, нареди ограничена забрана за продажба на некои iPads на Apple и iPhone, како и на некои Галакси уреди во Јужна Кореја. Тужбата е дел од една глобална борба помеѓу двата најголеми во светот креатори на смартфони што спојува десеттина земји.
XS
SM
MD
LG