Достапни линкови

Портокалова фаза во Македонија


Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со максимални температури кои ќе достигнуваат од 34 до 41. Денеска кога температурата речиси насекаде е за степен до два повисока од вчера, ќе биде активирана портокаловата фаза од метеоалармот.
И во подрачјето на Скопје температурата ќе биде околу 40 степени.
XS
SM
MD
LG