Достапни линкови

Пожар во национален парк во Казахстан - 300 деца евакуирани


Национален парк Иле Алтаи
Во Казахстан околу 300 деца се евакуирани од летен камп во близина на Аламти поради пожар кој се раширил на површина од 18 хектари.
Како што се јавува, нема жртви.
Во истото место пред една недела беа пронајдени тела на 11 мажи и жени прободени со нож. Пет од нив биле запалени.
XS
SM
MD
LG