Достапни линкови

Камерон-заканата на Сирија за хемиското оружје е неприфатлива


Британскиот премиер Дејвид Камерон
Британскиот премиер Дејвид Камерон изјави дека заканата од страна на сириските власти за употреба на хемиско оружје била целосно неприфатлива, повторувајќи ги предупредувањата на американскиот претседател Барак Обама.
Според неговиот кабинет, Британија, Франција и САД разговарале за начините како да се зајакне сириската опозиција во борбата против режимот на претседателот Башар ал Асад.
XS
SM
MD
LG