Достапни линкови

Еквадор бара поддршка за дипломатскиот спор поради Асанж


Џулијан Асанж во просториите на амбасадата на Еквадор во Британија
Еквадор бара поддршка од Организацијата на американски земји, поради нивниот дипломатски спор со Британија за основачот на Викиликс Џулијан Асанж. Претседателот Рафаел Кореа изјави дека очекува присилно отфрлање на заканите од страна на Британија за насилно остранување на Асанж од амбасадата на Еквадор во земјата.
XS
SM
MD
LG