Достапни линкови

Авганистан ги обвинува странските шпиони за нападите во земјата


Авганистанските власти соопштија дека поради инфилтрацијата на странски шпионски агенции во безбедносните сили на земјата се зголемиле нападите на авганистанските војници врз трупите на НАТО.
Американскиот претседател Барак Обама изрази загриженост поради зголемената бројка на напади, при кои загинаа 10 војници, од кои повеќето Американци во последните две недели.
XS
SM
MD
LG