Достапни линкови

Русија ги осуди меѓународните критики за Pussy Riot


Членките на бендот при настапот во московската катедрала
Руското министерство за надворешни работи ги осуди меѓународните критики за судењето на феминистичкиот панк рок бенд Pussy Riot. Според соопштението, критиките биле политички мотивирани.
Членките на бендот добија по две години затворска казна за изведувањето на перформанс во московската катедрала, со кој го критикуваа претседателот Владимир Путин.
XS
SM
MD
LG