Достапни линкови

Временска прогноза-сончево и многу топло


Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло. Утринската темпратура ќе се движи од 12 до 19, а дневната од 33 до 40 степени.
Во Скопје слично време, со утринска температура до 18 и со дневна до 38 степени. Сончевото и многу топло време ќе продолжи до крајот на неделата, а промена на времето ќе настапи во почетокот на идната недела.
XS
SM
MD
LG