Достапни линкови

Лукашенко- нема грешки во надворешната политика


Белорускиот претседател Александар Лукашенко.
Белорускиот претседател Александар Лукашенко денеска изјави дека неговата земја не направила никаква поглема грешка во однос на надворешната политика. Тој изјави дека не се направени поголеми грешки кои би се одразилен негативно на државата во иднина. Лукашенко претходно го смени од функција министерот за надворешни работи Серхеј Мартино. Белорускиот претседател вели дека и покрај огромниот притисок од страна на некои држави, земјата успеала да води независна надворешна политика и да ги заштити националните интереси.
XS
SM
MD
LG