Достапни линкови

Во Србија од септември поевтина струја и преку ден


Зорана Михајловиќ
„На граѓаните на Србија до крајот на идниот месец ќе им биде овозможено користење електрична енергија по евтина тарифа и тоа два часа дневно, а не само преку ноќ.“ Ова денеска го изјави српската министерка за енергетика Зорана Михајловиќ, додавајќи дека се уште не била донесена одлука кои два часа ќе се користи поевтината струја. Таа исто така додала дека до крајот на годинава нема да има поскапување на струјата и на гасот.
XS
SM
MD
LG