Достапни линкови

Рикер ќе се сретне со Бесими


Заменик - помошникот државен секретар на Соединетите американски држави Филип Рикер денеска ќе се сретне со министерот за одбрана Фатмир Бесими. По средбата со премиерот Никола Груевски Рикер изјави дека САД остануваат силен подржувач на евроатланската интеграција на Македонија, апелирајки да се продолжи со спроведување на реформите.
XS
SM
MD
LG