Достапни линкови

Собранието ќе расправа за „Скопје 2014“


Собранието на Република Македонија денеска ја продолжува работата по тринеделната пауза поради летните одмори.
На дневниот ред е точката од 35-та седница, односно „Информација за продолжување и интензивирање на прекумерното, расипничко и криминално трошење на народни пари во забеганиот проект на власта “Скопје 2014“, поднесена од страна на пратеници од опозицијата.
XS
SM
MD
LG