Достапни линкови

Времето и натаму сончево и топло


Времето ќе биде сончево и топло со слаб ветер од променлив правец. Температурата ќе се движи од 29 до 38 степени.
Индексот на УВ факторот ќе изнесува 8.
Во Скопје и околината ќе преовладува слично време, со температура до 36 степени
XS
SM
MD
LG