Достапни линкови

Активни повеќе пожари во Македонија


Илустрација.
Во моментов на територија на Македонија активни се пожарите во општините Чашка, Липково, во шумскиот резерват „Јасен“, во село Црешнево, кај Македонски Брод и во Теарце, информира Дирекцијата за заштита и спасување.
Денеска попладне целосно е изгаснат пожарот во село Горно Челопек, општина Брвеница, каде гореше сува и нискостеблеста шума.
XS
SM
MD
LG