Достапни линкови

Граничар од Киргистан застрелал 4 свои колеги


Илустрација.
Граничар од Киргистан убил четорица негови колеги и сопругата не еден од колегите, соопшти полицијата. Од таму велат дека граничниот полицаец го убил прво командантот на неговата единица, застрелал уште тројца свoи колеги и жената на едниот од нив, а потоа избегал со автомобил. Потрагата по него трае. Областа се наоѓа на околу 20 километри од границата со Казахстан.
XS
SM
MD
LG