Достапни линкови

Каспаров - не сум гризнал полицаец


Гари Каспаров
Поранешниот шаховски првак и опозиционен лидер во Русија Гари Каспаров негира дека гризнал полицаец и најави жалба до судот.
Никого не сум гризнал изјави Каспаров по испитувањето во Суодт.
Каспаров беше приведен од полицијата во петокот за време на собирот за подршка на Пуси Рајот.
XS
SM
MD
LG