Достапни линкови

Во сообраќајка во Казахстан - 15 жртви


Архива
Најмалку 15 лица загинаа, а 16 се повредени во сообраќајна незгода во северен Казахстан.
Како што се јавува, синоќа дошло до судар меѓу автобус, камион и автомобил во провинцијата Акмола.
Причините за сударот се истражуваат.
XS
SM
MD
LG