Достапни линкови

Тунис- 20 полицајци повредени во нереди на натпревар


Полицијата на Тунис соопшти дека во судир на навивачите за време на натпревар повредени се 22 полицајци. Нередите меѓу двата клуба почнале во 70 минута при резулатат 2 – 0.Полицијата одговорила со солзаваец при што мечот бил прекинат.
XS
SM
MD
LG