Достапни линкови

Србија- несреќа за време на трка со автомобили, 2 жртви


Илустрација.
Двајца мажи починаа по повредите здобиени од автомобилска несреќа за време на планинска трка со автомобили на Тара во Србија. Несреќата се случила кога возачот изгубил контрола над возилото и влетал во публиката. Во несреќата се повредени уште двајца, од кои една девојка е во тешка состојба. На трката учествувале околу 60 натпреварувачи од регинот. По несреќата, трката е прекината.
XS
SM
MD
LG