Достапни линкови

Варшава- Марш против антисемитизмотВо Варшава почнува четиридневниот марш на преживеаните во кој протестирајќи против антисемитизмот,ќе учествуваат жртвите на Холокаустот.Тие ќе поминат покрај сите концентрациони логори кои нацистите ги подигнаа во окупирана Полска за време на Втората светска војна- Аушвиц,Треблинка,Белзек,Мајденек,Хелмн и Собибор.
XS
SM
MD
LG