Достапни линкови

Јемен –14 војници убиени во два одвоени напади


Четиринаесет војници загинаа денеска во јужен Јемен за време на нападот на припадниците на Ал Каеда врз две владини згради во градот Аден.Екстремистите извшиле напад од две страни пукајќи од автоматско оружје и со рачни фрлачи. Во Јемен е еден од најактивните ограноци на Ал Каеда во светот.
XS
SM
MD
LG