Достапни линкови

Силен земјотрес на северот на Индонезија,нема цунами


night before, 26Oct2010
Земјотрес со сила од 6,6 степени го потресе денеска островот Суавеси на северот на Идонезија.Не е познато дали има штети или жртви но нема опасност од цунами. Американскиот Геолошки завод соопшти дека епицентарот бил на 56 километри југоисточно од градот Палу на длабочина од 20 километри Индонезија е многу подложна на земјотреси зошто се наоѓа взр т.н пацифички огнен прстен .
XS
SM
MD
LG