Достапни линкови

Поглаварот на ИВЗ упати честитка по повод утрешниот Бајрам.


Муслиманите утре го празнуваат Рамазанскиот Бајрам,еден од најголемите исламски празници.Поглаварот на Исламската верска заедница Реис Улема Х. Сулејман Ефенди Реџепи денеска упати порака во која им го честита претстојниот празник Рамазан Бајрам на сите верници од муслиманска вероисповед. Во пораката тој повика на единство меѓу муслиманите,меѓусебното разбирање и меѓуверската толеранција.
XS
SM
MD
LG