Достапни линкови

Пакистан- американско летало уби милитанти


Официјални претставници на Пакистан соопштија дека во напад на американско летало загинале пет милитанти,а тројца други се повредени. Од леталото биле истрелани две ракети од кои била погодена куќа,во село,во близина на авганистанската граница. Двајца убиени членови се смета дека се припадници на талибанската група.
XS
SM
MD
LG