Достапни линкови

Грузиската опозиција обвинува за празнење на нивните фондови


Членовите на грузиската опозициска коалиција изјавија дека нивните партиски сметки во банка се испразнети од влстите во Тибилиси за над 60 000 долари. Опозицијата се сомневаат оти тие пари се пренасочени за државниот буџет.Ова го кажа Нодар Кадури член на партија која е дел од опозициската коалиција. Од владата предводена од претседателот Михаил Шакашвили засега нема коментар на обвинувањата на опозицијата.
XS
SM
MD
LG