Достапни линкови

Четири лица загинале во бомбашки напад во Авганистан


Полицијата соопшти дека во западниот дел на Авганистан четири лица загинале,а 12 се ранети денеска кога експлодирала бомба на пазар.Меѓу повредените има и тројца полицајци.Бомбата била подметната пред продавница во трговски центар . Оваа недела во Авганистан погинаа 35 цивили во неколку самоубиствени бомбашки напади.
XS
SM
MD
LG