Достапни линкови

На Блискиот исток тинејџер загина во судири со полицијата


Во синоќешните судири со полицијата на Блискиот исток 16 годишно момче го загуби животот.Јусеф ал Мухафедха од Бахрискиот Центар на Хјуман рајтс изјави дека Хусам ал Хадед бил прететепан од безбедносните сили и починал од повредите. Министерството за внатрешни работи потврди дека момчето починало но дека тоа се случило по нападот на полицијата со молотови коктели.
XS
SM
MD
LG