Достапни линкови

Неколку пожари активни на територијата на Македонија


Дирекцијата за заштита и спасување соопшти дека се уште се активни пожарите во општините Чашка, Македонски Брод во резерватот „Јасен“, Желино и на две локации во Општина Ѓорче Петров. Инаку целисно е изгаснат пожарот во местото викано Мала Прасица,во Општина Липково. Сите ангажирани сили се повлекуваат а на терен остануваат дежурни четворица вработени од ЈП Шумско стопанство. Изгаснати се и два пожари што избуванаа во околината на Пробиштип
XS
SM
MD
LG